1. Czy można usuwać tatuaże kolorowe?

Tak – czarne, kolorowe, duże i małe.

2. Ile zabiegów trzeba wykonać?

Jest to bardzo indywidualna kwestia, zależna od tego, co chce się otrzymać oraz od: wielkości, wieku, koloru, głębokości barwnika pod skórą i kilku innych czynników. Zalecamy sesje 4-6 lub 4-8 zabiegów.

3. Czy zabieg jest bolesny?

Nie możemy obiecać, że będzie całkowicie bezbolesny, to zależy od progu bólowego Pacjenta. Jeśli obawiasz się bólu, patrz pytanie nr 4 (znieczulenie). Podczas zabiegu stosujemy chłodzenie kontaktowe.

4. Czy zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem?

Standardowo wykonujemy zabieg bez znieczulenia, jednak na prośbę Pacjenta możemy zastosować znieczulenie miejscowe. Przy zapisie wspomnij o tej opcji, jeśli Cię interesuje – zarezerwujemy odpowiednią ilość czasu. 🙂

Oprócz tego łagodzimy ból silnym systemem chłodzącym.

5. Czy można usunąć tylko fragment tatuażu?

Tak, jak najbardziej. Usuwamy także tatuaż pod cover (albo tylko imię, którego już ma tam nie być ;)). Nowoczesna głowica pozwala na dużą precyzję.

6. Czy można usunąć tylko jeden kolor?

Tak, to tak jak z usuwaniem tylko fragmentu tatuażu.  Patrz pytanie nr 5.

7. Jakie są koszta?

Uzależniamy cenę od wielkości i koloru tatuażu. Zmierz powierzchnię tatuażu (cm2) i sprawdź w cenniku.

8. Jak często powtarza się zabieg?

Co 4-8 tygodni.

9. Czy wymaga okresu rekonwalescencji?

Wykonanie zabiegu technologią pikosekundową nie wymaga okresu rekonwalescencji. Od razu po zabiegu zostaje założony opatrunek ochronny i Pacjent wraca do domu. Należy stosować się do zaleceń specjalisty dotyczących pielęgnacji i higieny.

10. Czy usuwanie zostawia blizny?

W wyniku usuwania tatuażu (makijażu permanentnego) za pomocą technologii pikosekundowej osiągamy niższą energię termiczną niż przy starszych metodach usuwania, co wpływa na bezpieczeństwo Pacjenta i ryzyko powstawania blizn. O ostatecznym wyniku decyduje jednak wiele czynników, m. in. pielęgnacja pozabiegowa, doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg czy metoda usuwania. Zabiegi zużyciem technologii pikosekundowej zmniejszają ryzyko powstawania blizn. Przychodzi do nas wielu Pacjentów z bliznami po usuwaniu tatuaży w innych gabinetach, jesteśmy w stanie wykonywać zabiegi również w takich miejscach.

11. Jakie są przeciwwskazania?

– Ciąża i okres karmienia piersią

– Choroba nowotworowa

– Otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry

– Stany zapalne skóry oraz uogólnione w miejscu wykonywania zabiegu

– Skłonność do powstawania blizn oraz bliznowców

– Świeża opalenizna, samoopalacz, opalanie natryskowe

– Leki i preparaty światłouczulające

12. Czy należy się przygotować do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami (np. dotyczącymi opalenizny). W przypadku skorzystania z opcji ze znieczuleniem, należy zaczekać odpowiednią ilość czasu.

13. Czy mogę zobaczyć efekty?

Tak, klikając tutaj.

14. Czy jeśli już usuwałem/łam tatuaż, mogę spróbować kolejny raz u was?

Zapraszamy 🙂 Leczymy wiele przypadków nieskutecznych i niekorzystnych estetycznie prób usuwania tatuaży – blizny, przebarwienia, zwłóknienie z barwnikiem, blizny przerostowe.

15. Jak szybko po usuwaniu mogę zrobić w tym miejscu kolejny tatuaż?

Po zagojeniu się skóry, zwykle są to około 3-4 tygodnie.

16. Czy całkowite usunięcie tatuażu jest możliwe?

Przy zastosowaniu odpowiedniej technologii usunięcie tatuażu  jest możliwe.

17. Czy można usuwać też makijaż permanentny?

Makijaż permanentny usuwany jest tak jak tatuaż. Zabieg można wykonać już po zagojeniu się skóry po wykonaniu makijażu. Ilość wizyt uzależniona jest od głębokości, koloru i jakości wykonanego makijażu. Dotyczy to zarówno makijażu permanentnego brwi, górnej lub dolnej kreski na oku, jak i ust – konturu oraz wypełnienia pełnego.

18. Czy technologia pikosekundowa ma też inne działanie?

Oczywiście – stosujemy ją w walce z oznakami starzenia się, głębokiej przebudowie skóry, usuwaniu przebarwień i znamion barwnikowych, w terapii blizn i rozstępów, a także usuwaniu makijażu permanentnego i tak zwanych tatuaży pourazowych.

19. Jak szybko po zrobieniu tatuażu mogę go usunąć?

Po zagojeniu się skóry – około 3-4 tygodnie od wykonania tatuażu.

Kontakt

ul. Ku Słońcu 58, 71-047 Szczecin

Rejestracja telefoniczna:
+48 504 948 320
+48 508 719 262
+48 508 752 460

Rejestracja elektroniczna i zapytania:
recepcja@estetic.pl

Formularz kontaktowy

    Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Klinika Zawodny, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą ESTETIC Sp z o.o. Sp. K., NIP: 852-261-46-91 Podane dane będą przetwarzane w celu kontaktu zwrotnego. Więcej o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz tutaj.